Menu

Relaxační masáž

Doporučený

Relaxační masáž zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních obtíží například bolesti svalů, šlach a kloubů.

Relaxační masáž dodává novou energii a sílu

Masáž je prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady a pohody, pro povzbuzení energie a k zotavení svalstva. V dnešní době je masáž považována za vynikající léčebný postup, vhodný proti vznikajícím traumatům a nemocem. Je to také vhodný prostředek v boji proti stresu a napětí. Masáž je prostředkem regenerace nejen tělesných, ale i duševních sil člověka. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Působí příjemně a relaxačně. Je vhodná při dlouhodobé imibilizaci, rekonvalescenci a poúrazových stavech, po fyzickém vyčerpání a svalové únavě, po chronické svalové bolesti zad, šíje a končetin.

Kdy je vhodná relaxační masáž?

  • Máte-li psychicky náročné zaměstnání.
  • Jste vystaveni dlouhodobému stresu.
  • Cítíte se napjatí a nedokážete se uvolnit.
  • Nestíháte cíleně relaxovat a kvalitně odpočívat.
  • Žijete nezdravým životním stylem.
  • Chcete si rychle dopřát příjemný a uklidňující zážitek.

Masáž krku a šíje.

Hlava, která přemýšlí, šíje která ji podpírá. Jedny z našich nejnamáhanějších částí těla a také jedny z těch nejopomíjenějších. Relaxační procedura složená z masáže šíje a krku vylaďuje obě mozkové hemisféry a vede k hlubokému uvolnění celého nervového systému. Krční páteř nejvíce namáháme. Ať už celodenní sezení v nepříjemné poloze u počítače, nebo špatná poloha při spánku. Jedno i druhé může být velmi rychle původcem nepříjemného a bolestivého ztuhnutí krku. Spojení masáže krku a šíje odstraňuje energetické bloky, navozuje velmi příjemný a stabilní duševní stav, uvolňuje od napětí, časté příčiny bolesti hlavy. Jedná se o jednoduchou a neobyčejně účinnou relaxační techniku, která je vhodná na jakoukoliv nerovnováhu těla, nervového systému a především samotné mysli.

Masáž zad, krku a šíje.

Záda jsou největší tělesnou plochou a zároveň představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Uleví při bolestech hlavy a krční páteře, napomůže správnému dýchání a držení těla, odbourá nahromaděný stres, uvolňuje a zlepšuje psychiku. Masáž zad také pomáhá vyplavovat z těla odpadní látky a usazené soli z kloubů, podporuje krevní a energetický oběh, pomáhá při onemocněních pohybového aparátu, při rekonvalescenci svalů a kloubů po zlomeninách či jiných zraněních. Dokáže nás také příjemnou formou uvolnit po stresujícím dni.

Masáž horních končetin.

Velmi často považujeme své ruce za cosi samozřejmého a věnujeme jim velmi nedostatečnou péči. Na pracovištích musíme mnohdy vykonávat řadu úkonů a pohybů, které svaly jednostranně namáhají a poškozují. V takových případech často pociťujeme vytrvalou a přetrvávající bolest v nadměrně namáhaných skupinách svalů. Proto je vhodné masáží paží a rukou účinně odstranit nebo zmírnit emocionální napětí a stres. Svaly a kosti paží a rukou jsou mnohem drobnější, proto se některé hmaty provádí pouze jednou rukou, jemněji, menším tlakem a mnohem důkladněji. Masáž paží má pak nečekaně uklidňující a uvolňující zážitek.

Masáž dolních končetin.

Těžké a unavené nohy? Kdo by o ně stál. Vraťte svým nohám lehkost. Zátěž, kterou musejí snášet je veliká a péče, kterou jim často dáváme není ani zdaleka odpovídající. Naše tělo bývá velmi přetěžované dlouhým sezením, či stáním. Končetiny jsou pak unavené, často natékají. To vše provází bolest způsobena špatnou funkcí lymfatického systému. Masáž dolních končetin je velmi oblíbená pro své léčebné účinky a omezení rizika tvorby civilizačních nemocí, které jsou spojeny s poruchami krevního oběhu. Při masáži nohou si můžete vybrat z Masáž nohou ze předu či Masáž nohou ze zadu. Masáž nohou se neprovádí u klientů, kteří mají křečové žíly!

Ohodnotit tuto položku
(93 hlasů)
Zpět