Sportovní masáž
Odstraňuje pocity celkové ztuhlosti, únavu a pocity apatie k výkonu, koriguje bolesti v oblasti šíje a beder, odstraňuje eventuální otoky dolních končetin.
Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží.
Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, sportovní a rekondiční masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu.
Klasická sportovní masáž (jinak taky Švédská) má svoje kořeny v Číně v době 3000 let př.n.l. Odtud se přes Indii a Egypt dostala do starověkého Řecka. Bohužel ve středověku, tak jako mnoho jiného, upadla v Evropě v zapomnění. V 19. století ji znovu oživil Švéd Per Ling. Výrazný rozvoj klasické masáže začal po druhé světové válce. Dnes je v západních kulturách považována za základní "klasickou" formu masáže.
Klasická sportovní masáž je zaměřená na práci s konkrétními svalovým skupinami. Velmi dobře odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu. Typickým příkladem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze. Dále bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním nebo prochlazením. U klasické a sportovní masáže masíruji převážně dlaněmi a prsty. Používám kvalitní přírodní masážní oleje. Podle účelu má klasická masáž buď klidné relaxační tempo nebo je naopak dynamická-aktivizující.
Kdy je vhodná sportovní masáž?
- Je vhodná v náročném tréninkovém cyklu před hlavním závodním období a po sportovním výkonu.
- Připraví svaly na aktivitu a námahu.
- Umožní cirkulaci, odstraněná únavových látek.
- Soustřeďuje se na části těla, které jsou nejvíce zatížené.
- Napomáhá doléčit následky poranění a zkracuje dobu rekonvalescence.
- Napomáhá k odstranění svalových křečí.